Вітаю Вас Гость | RSS

Освіта Оржиччини

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 119
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

До відома керівників закладів освіти

Головна » Статті » Керіникам

Щодо проведення Всеукраїнської акції «Дай руку, першокласнику!»

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ,

МОЛОДІ ТА СПОРТУ  УКРАЇНИ

01135, м. Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486-24-42, факс (044) 236-10-49, ministry@mon.gov.ua


від   09.06.11           _ 1/9-455____                   

на №              ___ від                      

 

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій

Інститути післядипломної педагогічної освіти

Загальноосвітні навчальні заклади

 

 

Щодо проведення Всеукраїнської акції

«Дай руку, першокласнику!»

 

 

 

 

      На виконання п.3.11 наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 11.05.2011 № 436 «Про підготовку до початку 2011/2012 навчального року» надсилаються для практичного використання рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу у першому класі.

     Просимо довести до відома керівників загальноосвітніх навчальних закладів та вчителів початкових класів.

     Додаток на 3 арк.

 

 

 

Заступник Міністра                                                                   Б.М. Жебровський

 

 

                                                                                                       

 

 

                                                                                                        Додаток до листа

                                                                                                                                   МОНмолодьспорт

                                                                                                                                   Від 09.06.2011 р.  №1/9-455

 

   З метою проведення на належному рівні Всеукраїнської акції «Дай руку, першокласнику!», звертаємо увагу місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на вдосконалення  навчально - виховного процесу та створення сприятливих умов навчання для учнів 1 класу. У період навчання дитини у першому класі важливе значення має успішність адаптаційного періоду.

    Створення сприятливого середовища для адаптації дитини до навчання забезпечуватиме їй  благополучний розвиток, успішне навчання та виховання. Вимоги щодо забезпечення належних умов для навчання і виховання першокласників, встановлено Державними санітарними правилами і нормами влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПіН 5.5.2.008-01).

    Для учнів 1 класу має приділятися особлива увага щодо:

   організації умов для  гарячого харчування;

облаштування кімнат для денного відпочинку (сну) в групі продовженого дня, сформованої з учнів першого класу, тривалістю не менше як 1 година 30 хвилин. Для організації денного відпочинку, адміністрація загальноосвітнього навчального закладу облаштовує відповідне приміщення з додержанням вимог законодавства щодо охорони праці, санітарно-гігієнічних правил та норм;

    приміщення для організації рухливих ігор, щонайменше одного на паралель класів, з необхідним обладнанням, у тому числі, килими на підлогу, столи невеликих розмірів для проведення настільних ігор, стенди для змінних виставок дитячих робіт тощо;

     обладнання відокремлених туалетних кімнат;

     обладнання відокремлених гардеробів з обов’язковим відділенням секцій для кожного класу тощо ( лист МОН від 10.12.04. № 1\9-633).

      Приймання дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється на безконкурсній основі відповідно до наказу Міністерства від 07.04.2005 р. № 204. Неприпустимим є проведення іспитів, тестування, співбесід з метою перевірки знань дитини.

       Конкурсне приймання до 1 класу відбувається лише у випадку, коли дитина вступає до спеціалізованої школи (школи-інтернату) з поглибленим вивченням предметів. Процес приймання дитини проводить вчитель початкових класів та психологом у формі співбесіди, що триває не більше 30 хвилин, у присутності батьків або осіб, що їх замінюють.

      Не дозволяється перевіряти вміння читати, писати, рахувати тощо, співбесіда має містити спеціальні діагностичні завдання для перевірки рівня загального розвитку дитини, її функціональної готовності до систематичного навчання та здатності до вивчення навчальних предметів відповідно до спеціалізації закладу. Для зарахування дитини до 1 класу батькам чи особам, які їх замінюють, слід подати заяву на ім’я директора, копію свідоцтва про народження дитини та медичну картку встановленого зразка.

      Після зарахування дитини до 1 класу шкільний психолог  та вчитель вивчають її індивідуальні особливості з метою найефективнішого впливу на всебічний розвиток та виховання особистості у процесі навчання.

    Групи продовженого дня рекомендується комплектувати за принципом «клас-група» або на базі паралельних класів.

   Для першокласників, які відвідують групу продовженого дня, необхідно організовувати щоденний 1,5 годинний денний відпочинок, а також не менше 1,5 годинної прогулянки на свіжому повітрі (постанова Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2009 р. № 1121 «Про затвердження Положення про групу продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу»).

   Навчальний план для учнів 1 класу розрахований на 5-денний робочий тиждень, навчання першокласників здійснюється за семестровою структурою.

   Відповідно до вимог «Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу» затверджених постановою Головного державного лікаря України від 14.08.2001 р. № 63 та погоджених листом Міністерства освіти і науки України від 05.06.2001 р. № 1/12-1459  на 15-й  хвилині кожного з уроків обов’язково проводиться фізкультурна хвилинка, що складається з динамічних, дихальних вправ, вправ для збереження зору, пальчикової гімнастики тощо.

 Медичне обслуговування учнів 1 класу здійснюється медичним працівником загальноосвітнього навчального закладу та закладу охорони здоров’я в установленому порядку. Медична допомога майбутнім першокласникам має відповідати сучасним вимогам. Слід забезпечити належну  увагу ефективній просвітницькій  роботі  з сім'єю щодо виховання здорової дитини, профілактики захворювань та їх ускладнень.

Обов’язковою має бути диспансеризація дитячого населення, у тому числі майбутніх першокласників, особливо сільської місцевості.

 При  підготовці  дітей до загальноосвітнього навчального  закладу, батькам слід звернутись до педіатричної  дільниці поліклінічних відділень, де мають забезпечити:

1. Оформлення медичної документації для вступу до загальноосвітнього навчального закладу (ф. № 026/о) з висновками про стан здоров'я дитини і рекомендаціями щодо подальшого спостереження за дитиною, про профілактичні щеплення (ф. № 063/о).

2. Обов'язковий медичний профілактичний огляд дитини за участю педіатра, невролога, отоларинголога, офтальмолога, ортопеда, хірурга, стоматолога, психіатра, логопеда (інших спеціалістів за показаннями) з визначенням готовності дитини до навчання в школі, проведенням антропометрії, плантографії, вимірюванням артеріального тиску та здійсненням лабораторних досліджень (загальний аналіз крові, сечі, дослідження на гельмінтоз та інші за показаннями).

           3. Лікування та оздоровлення дітей диспансерної групи.

4. Питання відвідування загальноосвітнього навчального закладу дітьми, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень вирішується індивідуально за рішенням лікарсько-консультативної комісії з залученням епідеміолога територіальної санепідстанції згідно розділу III ст. 15 вимог Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб".

Як свідчить позитивний досвід Головного управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації, управління освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації, Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації важливим є запрошення до співпраці для ефективного проведення акції «Дай руку, першокласнику!» меценатів, спонсорів тощо.

Необхідним є проведення семінарів для вчителів які розпочинають навчання першокласників загальноосвітніх навчальних закладів та практичних психологів з метою обговорення проблем успішної організації навчально - виховного процесу з урахуванням результатів проведення перших Всеукраїнських Інтернет - зборів  батьків майбутніх першокласників (наказ МОНмолодьспорт від 16.05.2011  № 446).

Акцентуємо увагу на вчасному комплектуванні педагогічними працівниками перших класів загальноосвітніх навчальних закладів (до 1 серпня). Для майбутніх першокласників та їх батьків слід організувати перед початком навчального року дні відкритих дверей, вчителям та керівникам загальноосвітніх навчальних закладів ознайомити батьків першокласників з першою вчителькою та  навчальним середовищем, у якому перебуватимуть їхні діти.

 

 

 

 

 

 

Директор департаменту                                                                О.В. Єресько

 

   


 

Категорія: Керіникам | Додав: admin (10.08.2011)
Переглядів: 947 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук

Copyright MyCorp © 2025
Зробити безкоштовний сайт з uCoz