Вітаю Вас Гость | RSS

Освіта Оржиччини

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 117
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Психологічна служба району

 

 

Основна мета служби:

 

            Проектування та організація середовища, яке сприяло б розвитку особистості, забезпечило умови для повноцінного розкриття наявного потенціалу всіх учасників навчально – виховного процесу.

 

На сьогодні в районі працюють 7 практичних психологів та 1 соціальний педагог в 11 навчальних закладах, тоді як три роки назад було 3 практичні психологи в трьох школах.

Фахівці  проводять індивідуальні та групові психодіагностичні обстеження дітей, педагогів, батьків ; корекційно – відновлювальні заняття з дітьми; консультаційну роботу.

Здійснюється робота щодо попередження негативних явищ та девіантної поведінки серед учнів, так як превентивне виховання є одним із напрямків діяльності психологів, мета якого є формування в учнів  здорового способу життя, профілактики наркоманії, СНІДу, злочинності серед неповнолітніх. На виконання "Концепції формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя у дітей та молоді" практичні психологи організовують диспути, лекції, бесіди, з метою попередження впливу шкідливих речовин на організм учнів. У зв’язку із збільшенням кількості асоціальних проявів у поведінці велику увагу фахівці служби приділяють роботі з дітьми, що відносяться до групи ризику. У психологів наявні банки даних дітей групи ризику та журнали обліку роботи з даною категорією дітей. За такими учнями ведуться  спостереження, проводяться  індивідуальні бесіди. Психологи разом з класними керівниками відвідують  сім’ї важковиховуваних учнів, проводять консультативну роботу з батьками.

Щорічно, у вересні місяці, фахівці служби проводять  дослідження по визначенню рівня готовності першокласників до навчання в школі.

Протягом року психологи проводять діагностичні обстеження рівня розвитку загальних розумових здібностей учнів 4-х, 9-х, 11-х класів  з метою відслідковування стану динаміки розумового розвитку дітей району і в разі потреби своєчасної організації корекційної роботи.

Проводяться дослідження з проблеми попередження всіх проявів насильства над дітьми.

Певну увагу шкільні психологи приділяють профорієнтаційній роботі, адже основне завдання сучасної школи:  допомогти  дитині обрати професію, яка б відповідала її уподобанням та здібностям та легко адаптуватися до умов життя. З цією метою фахівці служби здійснюють  психологічний супровід профільного навчання. З учнями старших класів проводяться бесіди, анкетування, тестування, спрямовані на дослідження інтересів, нахилів дитини, сфери майбутньої діяльності.

Певна робота працівниками служби проводиться з дітьми з особливими потребами. Психологи тісно співпрацюють з районною психолого-медико-педагогічною консультацією: беруть участь  в засіданнях  районної ПМПК, проводятю  діагностичні обстеження дітей з вадами психофізичного розвитку з метою визначення оптимальних шляхів навчання та виховання особистості та подальшого розвитку.

Психологічна служба району проводить просвітницьку роботу для різних категорій педагогічних працівників з актуальних питань психології навчання та розвитку, а саме:

- методичне об’єднання завідуючих дошкільними закладами: "Психологічні аспекти супроводу дітей раннього віку";

- методичне об’єднанні вчителів початкових класів: "Як зберегти в дитини інтерес до школи?";

- семінар вчителів, що викладають інформатику у початкових класах: "Психологічні особливості організації навчання дітей в початкових класах";

- постійно діючий семінар керівників шкільних методичних об’єднань класних керівників: "Психологічні особливості  підлітків".

 

Основні напрямки роботи психологічної служби району на 2011 – 2012 н.р.:

 

-        визначення психологічної готовності дитини до школи;

-        психологічний супровід розвитку підлітків ;

-        робота з дітьми "групи ризику";

-        допомога старшокласникам у професійному самовизначенні ;

-        профілактика правопорушень серед неповнолітніх;

-        орієнтація на здоровий спосіб життя;

-        робота з обдарованими дітьми;

-        профілактика дезадапатції учнів під час переходу з початкової ланки школи в середню;

-        попередження всіх проявів насильства над дітьми;

 

 

Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Copyright MyCorp © 2021
Зробити безкоштовний сайт з uCoz